Je mi jedno, jestli někdo vydělává hodně peněz a drží je jako lakomec. Většina lidí má obrovský sklon k utrácení, v čemž jim napomáhají jejich partneři a děti.

Jednou z největších milných představ je, že bohatý člověk sedí na svých zlatých cihlách někde v trezoru, kde to nikomu neprospívá.

To možná platilo před dvěma sty lety. V moderní době mají bohatí lidé své prachy uloženy v bankách a investičních fondech, které tyto peníze půjčují dál lidem a podnikům, které je potřebují, nebo investují do svých podniků a rozvíjejí je.

Banky a investiční fondy jsou v našich končinách distributory kapitálu. Pokud peníze nepůjčí dál, nebo je neinvestují, nic nevydělají. Takže jsou silně motivováni k poskytování půjček nebo vyhledávání příležitostí, kam tyto prostředky investovat. To je dobré pro ekonomiku a tím pádem je to dobré pro nás pro všechny.

Pokud by tito lidé nebyly bohatí, v bankách a investičních fondech by byl malý přebytek kapitálu na financování hypoték, výstavbu bytových, kancelářských a obchodních nemovitostí, financování průmyslu, drobného podnikání, nových odvětví ekonomiky a financování zadlužených vlád apod. Jedno procento nejbohatších lidí kontroluje okolo 43% světového bohatství, co to však znamená je, že 43% světového bohatství je zaparkováno v bankách a investičních fondech, které jsou velmi zaneprázdněné investováním tohoto přebytku do světové ekonomiky. Což je velmi dobrá věc pro většinu lidstva.

Mohlo by vás také zajímat

Potřebujete poradit s investováním?

Volejte +420 702 374 172

Nebo nám napište

Obvykle odpovídáme do 48h.